Кошик
search

В дорогу за яскравими снами..

Про те, як проводити нічний час із користю — дивитися барвисті усвідомлені сни та отримувати максимальну користь для краси й гарного самопочуття, ми розповімо в цьому матеріалі. У наш час ні для кого не секрет, що сну варто приділяти особливу увагу і для цього є вагомі причини: у нічний час мозок позбувається накопичених токсинів на фізичному і психологічному (емоційних) планах, адже в наш час інформаційної перенасиченості неймовірно важливо вміти позбуватися непотрібної інформації, отриманої впродовж дня. Про це ми розповідаємо в статті «Інформаційне розвантаження». Сон також важливий для гармонізації гормонального фону, регенерації тканин, правильної роботи внутрішніх органів, що безпосередньо впливає на ясність наших думок вранці та свіжість зовнішнього вигляду, якого часом важно домогтися навіть із допомогою професійного косметолога. А якщо ви прихильник езотерики, духовних пошуків і роботи з підсвідомим, тоді вам точно варто приділяти увагу сну й підготовці до нього, адже сон є мостом, що зв'язує фізичний і духовний світи, а також свідоме й підсвідоме.

Фізичний аспект


Дослідження показали, що для кожного є своя норма сну, на жаль чи на щастя, немає певної кількості годин, котра робила б усіх бадьорими та сповненими сил. Тому, як радять експерти, часовий діапазон достатньої кількості сну, кожному з нас ще належить вивчити. Але найкраще налаштувати свій біологічний годинник на засинання, починаючи з десятої вечора й не пізніше за 23:30. Під час бадьорості мозок весь час перебуває в стані активності й розвитку, формуючи нові нейронні зв'язки й синапси. Але наш мозок не вічний двигун, він потребує перезавантаження — часу на так звану «інвентаризацію» того, що відбувалося вдень, зміцнення нових нейронних зв'язків і синапсів, а також очищення від непотрібної інформації. Найідеальнішим часом для такого «перезавантаження» буде проміжок із 22: 00-01:00.
Наш біологічний годинник надзвичайно пунктуальний, і, якщо у вас виробилася звичка засинати і прокидатися в певний час, вам складно буде заснути в іншій, незвичний для вас проміжок часу. Добра новина в тому, що можливо перевести свій біологічний годинник на новий час, але для цього вам буде потрібно дотримуватися нового режиму впродовж певного часу. Про те як «перезапустити» свій біологічний годинник, ми розповімо в наступному матеріалі (гіперпосилання на статтю).
 

Для любителів подорожувати в снах

 
Для тих, хто щоночі вирушає в подорожі за враженнями, або за підказками долі в незвідану сонну далечінь, а на ранок поспішає розшифрувати побачене вночі, ми підготували низку рекомендацій, щоби робити це більш усвідомлено. Відмінна ідея — завести щоденник снів; згодом повторювані образи набудуть конкретного значення, важливо, щоби воно було вашим, а не з першого сонника за посиланням. Навіть якщо відкинути езотерику, ваші сни можуть стати інструментом у боротьбі з тривогою.
Як ритуал, можете додати до своєї вечірньої рутини трав'яний заспокійливий чай і прийняття ванни з олією лаванди й ладану, які сприяють швидкому засинанню, знімають напругу, розвіюють важкі думки і, як вважають езотерики, «захищають» від поганих снів.