Кошик
search

Як проводити свій день, щоб висипатись

Кожна доросла людина, навчена досвідом студентського життя з безсонними ночами в підготовці до іспитів і працелюб, який намагається встигнути все й навіть більше, працюючи вночі, на особистому досвіді знають, що брак сну негативно впливає на самопочуття й тим більше не дає додаткових сил для плідного робочого дня. Щоби завжди бути в добрій формі вдень, потрібно добре і якісно висипатися вночі. Про те, як досягти останнього, ми поговоримо в цій статті.

Отже, нижче важливі пункти, виконуючи які вдень, ми зможемо поринути в глибокий, здоровий сон і прокинутися наступного дня новою людиною, яка добре відпочила і має чудовий імунітет.

 • Виділяйте перші ранкові години для себе, дайте своєму організму прокинутися і включитися в новий день, водночас не поспішайте перші 15–90 хвилин перевіряти месенджери й пошту.
 • Додавайте впродовж дня фізичну активність. Невелика зарядка щоранку і прогулянка на свіжому повітрі після роботи, здавалося б, незначні, але дуже ефективні інструменти.
 • Світловий режим. Правильний світловий режим допоможе налаштувати ваш біологічний годинник — максимально яскраве холодне світло вранці, для пробудження, й тепле м'яке світло ближче до вечора, особливо за кілька годин до сну.
 • Намагайтеся проводити обідню перерву в парку, адже сонячне світло не тільки налаштовує біологічний годинник, але і сприяє підвищенню вироблення рівня серотоніну, а також підвищує нашу ефективність і пильність.
 • Уникайте частого вживання алкоголю, він порушує якість сну й позбавляє можливості повноцінного відпочинку і відновлення в нічний час.
 • Відмовтеся від кофеїну як мінімум за 6 годин до сну.
 • Уникайте синього екранного світла перед сном, або використовуйте спеціальні окуляри, які його блокують.
 • Не вечеряйте занадто пізно. Їжа необхідна нам як паливо, для того, щоби в нас були сили й енергія впоратися із завданням нового дня. Перед сном нам не потрібно багато енергії, тому ліпше вечеряти легшою їжею, яка досить швидко перетравиться й дасть нашому організму можливість зайнятися важливими для нього справами в нічний час — регенерація тканин, структурування й аналіз отриманої мозком інформації за день і т. д.
 • Циркадні ритми — це ще один дуже важливий пункт, визначтеся зі своїм режимом і дотримуйтесь його, лягайте спати та прокидайтеся в той самий час. Щоби увійти в ритм, буде потрібен якийсь час, але воно того варте. Так ви відмовитеся від настирливого будильника в телефоні, а будете користуватися ненав'язливим внутрішнім, вбудованим у вас природою.
 • Створіть собі ідеальні умови для сну: повна тиша, глибока темрява й легка прохолода в приміщенні. Якщо у вас у спальні немає щільних штор, використовуйте маску для сну (гіперпосилання на нашу маску).
 • Упорядкуйте свої думки. Щоби обмежити насичений потік думок, спробуйте виписувати ключові моменти минулого дня на папір, а вранці структурувати їх у плани на день.