Кошик
search

Інформаційна перезагрузка

Щодня через органи почуттів до нас надходить безліч інформації, яка безпосередньо чи побічно пов'язана з нами, або абсолютно нас не стосується. Переробляти, засвоювати й позбуватися її доводиться нашому мозку.

Про те, чому важливо інформаційне перевантаження й з допомогою яких інструментів його можливо досягти, ми спробуємо розібратися в цій статті, адже зараз саме час навчитися контролювати потік інформації ззовні.

Ми живемо в час великих можливостей, маючи доступ до інформації для саморозвитку, можна отримати максимальну обізнаність із будь-якого питання. Але в цього позитивного аспекту наших днів, є й негативний ефект — тривога, напруга, головний біль, порушується процес навчання, збільшується неуважність, гіршає звичка прийняття рішень, збільшуються шанси на придбання синдрому вигоряння, посилення перманентного стану стресу.

 Якщо відвернуло увагу повідомлення в месенджері, дзвінок або новий email, вам буде потрібно приблизно 25 хвилин, щоби відновити діяльність, від якої вас відірвали. А від перевантаження інформацією, за дітьми й дорослими почали помічатися гіперактивність і синдром дефіциту уваги.


Практичні кроки, які здатні допомогти нашому мозку залишатися стійким, перебуваючи в епіцентрі інформаційного шторму:

 • Сон. Це перший і найважливіший пункт у цьому списку. Якісний, повноцінний, у достатній кількості.

 • Відпочинок. Уміння перемикатися від робочої діяльності, час наодинці із собою, прогулянки на природі, якісне, приємне спілкування з рідними і друзями.

 • Медитація. Розвивайте свідомість з допомогою медитації, вона дасть змогу поліпшити концентрацію і справлятися зі стресом, знизить рівень тривоги.

 • Діджитал детокс. Влаштовуйте один день на тиждень без гаджетів, ви будете приємно здивовані тим, скільки вільного часу у вас з'явиться.

 • Уникайте мультизадачності, вона погіршує вашу загальну ефективність, навіть якщо вам здається навпаки.

 • Тайм-менеджмент. Плануйте робочий час і відпочинок, в якості допомоги можете встановити один із додатків, який буде фіксувати й нагадувати про час зробити перерву або знову приступити до роботи.

 • Техніка «З'їж жабу». Принцип цієї техніки полягає в тому, щоби виконати найнебажаніше або складне завдання першим, бажано на початку трудового дня.

 • Планування. Ще одна корисна звичка — це планування. Плануйте свій тиждень і кожний день окремо, розподіляючи в ньому першорядні завдання, які також можна поділити на: важливі термінові і важливі нетермінові; наступними в рейтингу будуть неважливі й нетермінові зовсім.

 • Очищайте ваш інформаційний простір. Виділяйте час раз на місяць, щоби «чистити» ваші підписки в соціальних мережах.


  Кожна людина може розвинути практично будь-яку навичку, але для цього, як і для будь-якої іншої звички, потрібен час і певні зусилля, щоби вона зміцнилася в нашій повсякденній рутині. Звичка в умінні справлятися з надзвичайно об'ємними інформаційними потоками нашого сьогодення вкрай важлива, адже від нас залежить, чи стане нова інформація щаблем для нашого розвитку, або виявиться прірвою в перманентний стрес і напруження.